Sauna


W saunie Infrared emitowana energia podczerwieni nie powoduje nagrzewania powietrza, dzięki czemu aż 80% tej energii przenika w głąb naszego organizmu. Dopiero w kontakcie z ciałem podczerwień przekształca się w ciepło, rozgrzewając tkankę podskórną (tłuszczową), mięśnie i narządy wewnętrzne.

Promienie podczerwieni działają zatem na ciało bardziej efektywnie, co pozwala saunie Infrared operować w zakresie dużo niższych temperatur: od 25 do 75°C. Seans może trwać tu dłużej i odbywać się częściej niż w saunie fińskiej, przynosząc większe korzyści dla zdrowia i sylwetki. Ten sam czas spędzony w kabinie na podczerwień powoduje 2-3-krotnie bardziej intensywne pocenie niż w saunie tradycyjnej, bardziej nasilone procesy regeneracyjne komórek oraz głębszą relaksację.

Częste korzystanie z sauny Infrared pozwala zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową.
Sprawniejsze krążenie krwi, zdrowa i jędrna skóra, spadek wagi, lepsza sprawność fizyczna – to wszystko gwarantuje nam sauna na podczerwień. Ciepło podczerwieni, wywołujące intensywne pocenie się, pozwala usunąć z komórek wodę, tłuszcz (20%) i nagromadzone toksyny. Efektem tej detoksykacji jest  zredukowany cellulit oraz gładka, czysta i zdrowa skóra.